D. Stanisławowskie 2019 (9).jpg

 

19 maja odbyły się kolejne Dni Stanisławowskie, czyli wielkie święto Parafii Jodłowa Dolna. Tłumnie przybyli mieszkańcy Gminy Jodłowa mogli nie tylko podziwiać występy lokalnych artystów ale też spróbować swojskich potraw.

 

 

 

Dni Stanisławowskie to impreza dla osób w każdym wieku. Dla najmłodszych zostały przygotowane m.in. dmuchane zjeżdżalnie, wata cukrowa, malowanie twarzy oraz balonowe zwierzątka. Starsi mogli skorzystać z przejazdu bryczką lub grilla, którym opiekowali się strażacy.

Oprócz tego dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska przygotowane przez Radę Parafialną, Akcję Katolicką oraz Panie z Wisowej. Serwowane były najróżniejsze tradycyjne smakołyki, jak chleb ze smalcem, proziaki, ogórki kiszone domowej roboty i wiele innych. Nie zabrakło również przekąsek na ciepło.

Występy artystyczne przez cały czas trwania imprezy dostarczały wrażeń. Jako pierwsi zaprezentowali się Mali Jodłowianie prezentując lokalną muzykę i tańce. Po młodych artystach przyszła kolej na Kapelę Jodłownianie, którzy już nie raz uświetnili swoją obecnością różnorakie imprezy. Swoje pięć minut na scenie mieli również artyści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jodłowej, którzy prezentowali swoje talenty. Przedostatnim punktem imprezy był występ zespołu ludowego Górne Łososinioki, który trwał aż półtorej godziny (Przypominamy, że wszystkie występy odbywały się w stu procentach na żywo!). Największą niespodzianką wieczoru był występ Oskara Gruszki, sześcioletniego perkusisty, który po swojej solówce zagrał również z gwiazdą wieczoru, którym był Zespół Revers-e.

Serdecznie dziękujemy organizatorom, sponsorom i wszystkim zaangażowanym w powstanie tak wspaniałego święta. Tak liczna obecność mieszkańców Gminy Jodłowa na pewno jest dla Was największą nagrodą.

 

Zobacz zdjęcia