Prace przy budowie Sanktuarium rozpoczęto w maju 1997r. Po kilku latach wmurowano kamień węgielny, który został przywieziony z Bazyliki Bożego Narodzenia w Betlejem.


Sami jodłowianie nie byliby w stanie zbudować wspaniałej, nowoczesnej, klimatyzowanej świątyni, otoczonej zadbanym ogrodem, gdyby nie pomoc rodaków mieszkających w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Uroczystość konsekracji nowej świątyni została zaplanowania na Jubileusz 100-lecia koronacji figurki Dzieciątka Jezus . Parafia przygotowywała się do tej ważnej chwili poprzez pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, peregrynację kopii Dzieciątka we wszystkich domach i misje święte, które prowadził misjonarz saletyn - ks. Zygmunt Tokarz.
Misje poprzedzały najbliższe dni przed konsekracją.
 

Uroczystość konsekracji nowej świątyni rozpoczęła się przed południem 13 lipca 2008r. W procesji, przy dźwiękach dzwonów i parafialnej orkiestry, wniesiono Dzieciątko Jezus do nowego kościoła. Liturgii przewodniczył ks. biskup Wiktor Skworc, ordynariusz diecezji tarnowskiej. Natomiast na pasterce tego samego roku ( 2008) dekretem J.E.Ks. Biskupa, erygowano w kościele parafialnym pw. Dzieciątka Jezus w Jodłowej Sanktuarium Dzieciątka Jezus.Jodłowianie na pewno czują dumę, że nie odmówili Bogu gościny w swoim sercu i w swojej miejscowości.

Szczególne podziękowania za tak wspaniałą świątynię należą się ks. Proboszczowi Franciszkowi Cieśli, jego mamie Emilii , wszystkim mieszkańcom  i ofiarodawcom - nie tylko z gminy Jodłowa, ale także spoza granic naszego kraju.