ryrych 024.jpg

 

 

Laureatka wielu nagród literackich, pisarka, poetka i malarka Katarzyna Ryrych  13 maja 2019 r. odwiedziła naszą bibliotekę.

 

 

 

Na spotkaniu z klubowiczami DKK i zaproszoną młodzieżą poruszała tematy bardzo uniwersalne i ważne, mówiąc o tym co nas przeraża, czego się boimy, jak poradzić sobie z utratą i problemami, która nagle mogą pojawić się w życiu każdego.

Pisarka w swoim dorobku ma wiele książek dla dzieci i dorosłych. Zadebiutowała w 1981 roku tomikiem poezji „Zapiski pewnej hipiski”. Jej powieść o „Stephenie Hawkingu…” otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego oraz została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej i międzynarodową listę IBBY Outstanding Books for Young People with Disabilities, „Król” został wyróżniony w konkursie Książka Roku 2015, a powieść „Jasne dni, ciemne dni” wyróżniona w konkursie Książka Roku IBBY 2017. 

Spotkanie autorskie realizowane było w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki i zostało dofinansowane przez Instytut Książki oraz WiMBP w Rzeszowie.

Skrót spotkania można obejrzeć tutaj.

 

 

 

 

ryrych 018.jpg