W konkursie ogłoszonym przez Ogólnopolską Sieć Edukacyjną (OSE) nagrodzono cztery szkoły z terenu Gminy Jodłowa: SP Nr 1 Jodłowa, SP Dębowa, SP Dęborzyn i LO Jodłowa.

Szkoły wygrały mobilne pracownie komputerowe, składające się z 16 laptopów wraz z przenośną szafą, zapewniającą możliwość ich przechowywania oraz zasilania. Każdy zestaw zawiera oprogramowanie ułatwiające pracę z uczniami oraz interaktywny monitor, który przyda się na niejednej lekcji.

Zadania konkursowe różniły  się w zależności od wieku uczniów. W kategorii wiekowej klas 1-3 wygrały trzy nasze szkoły podstawowe. Uczniowie musieli realizować wskazany moduł kursu Internetowa szkoła słonia Spacjusza”, a następnie przygotować pracę konkursową – projekt kolorowanki. Kolorowanka dotyczyła sposobów na zachowanie równowagi pomiędzy aktywnościami podejmowanymi w internecie i poza nim

W kategorii klas 4-6 nie nagrodzono prac naszych uczniów. Doceniono prace licealistów, którzy realizowali  kurs bezpieczeństwa w sieci „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy”, a następnie przygotowali hasło kampanii w mediach społecznościowych wraz z przykładowym postem.

Gratulacje dla Uczniów i ich Opiekunów!!!

Jan Janiga

Wójt Gminy Jodłowa