W dniu 24 kwietnia 2016 r. na Sali Gimnastycznej w Jodłowej odbył się II Ogólnopolski Turniej Par OTP* o Puchar Wójta Gminy Jodłowa z cyklu Grand Prix Polski Południowej.

Do Jodłowej zjechało 82 zawodników z różnych miejsc Polski Południowej. Turniej otworzył Wójt Gminy Jodłowa Robert Mucha, który życzył wszystkim brydżystom wygranych szlemów oraz udanych impasów i wistów. Sędzią zawodów był Pan Marek Rusek i Zbigniew Sagan. Wszyscy uczestnicy turnieju grali na tych samych rozdaniach. Późniejsze rezultaty osiągane przy stołach zostały wprowadzane do urządzenia mobilnego potocznie zwanego „pierniczkiem” i przekazywane do serwera. Wyniki wyświetlane były na bieżąco na tablicy, jak również można je było śledzić on-line za pomocą internetu. Zwycięzcami turnieju okazała się para Wojciech Paszko i Roman Opaliński, która uzyskała dobry wynik 66,94%. Drugie miejsce zajęli zawodnicy Aleksander Jezioro i Tytus Bisping 59.09%, a trzecie Józef Turecki i Tadeusz Chmielowiec 58.50%. Najlepsi zawodnicy otrzymali z rąk Wójta Gminy Jodłowa puchary i nagrody. Jedną z nagród były portrety wykonywane przez portrecistę. Turniej został zorganizowany przy współpracy Podkarpackiego Związku Brydża Sportowego oraz Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Jodłowej. Brydż to gra, która łączy elementy logiki, matematyki i psychologii, dzięki czemu stawia zawodników przed problemami, które rozwijają kreatywne myślenie, a znajomości zawarte przy stoliku pozostają na lata.