W dniu 08.04.2014 r. odbył się konkurs ekologiczno - sportowy ph. „ Niska emisja – co to takiego?” zorganizowany przez Centrum Edukacji Ekologicznej działającym przy Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Jodłowej.

Konkurs realizowany jest w ramach akcji „Listy dla Ziemi”, którego pomysłodawcą jest Fundacja Ekologiczna ARKA. Brali udział w nim uczniowie klas V i VI ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Jodłowa. Wytypowane wcześniej dwuosobowe drużyny musiały wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu ekologii oraz zręcznością w konkurencjach sportowych. Na konkurs składały się: quiz ekologiczny, ekologiczne kręgle, krzyżówka, puzzle, bieg na gazetach, segregacja śmieci oraz ułożenie ekologicznej rymowanki-wiersza.

Po zsumowaniu punktów w poszczególnych konkurencjach:

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Jodłowej - drużyna w składzie: Kamil Myszkowski i Paweł Kępowicz przygotowana po kierunkiem Marii Warzechy.

II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Jodłowej – drużyna w składzie: Patryk Lech i Patryk Kurek przygotowana pod kierunkiem Stanisławy Dudek.

III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 w Jodłowej – drużyna w składzie: Weronika Buras i Gabriela Dzierwa przygotowana pod kierunkiem Magdaleny Marszałek.

IV miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Dębowej – drużyna w składzie: Angelika Garduła i Patrycja Papciak przygotowana pod kierunkiem Marii Warzechy.

V miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Dęborzynie – drużyna w składzie: Szymon Lesiak i Szymon Czekaj przygotowana pod kierunkiem Teresy Moszczyńskiej.

Zobacz zdjęcia ...