Rozstrzygnięto doroczny Konkurs Szopek i Stroików Bożonarodzeniowych organizowany przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Jodłowej.
 

 Wśród stroików I MIEJSCE otrzymał Mateusz Gnat i Grzegorz Stój (Sz.P. nr 1 w Jodłowej), II MIEJSCE Weronika Buras (Sz.P. nr 3 w Jodłowej), III MIEJSCE Karolina Orlop (Sz.P. w Dębowej). Ponadto w y r ó ż n i e n i e otrzymał Maciej Dudek (Sz.P. nr 2 w Jodłowej) oraz Marcel Dzierwa (Sz.P. nr 3 w Jodłowej).

Wśród szopek bożonarodzeniowych w kategorii: szkoła podstawowa I MIEJSCE /ex quo/– Dominika Patyk (Sz.P. w Dębowej) oraz Karol Łępa (Sz.P. nr 2 w Jodłowej), II MIEJSCE /ex quo/ – Monika Szpak (Sz.P. nr 2 w Jodłowej) oraz Sylwia Halerz (Sz.P. w Dębowej), III MIEJSCE – Karolina Rdzak (Sz.P. w Dęborzynie). W y r ó ż n i e n i e - Łukasz Mikrut (Sz.P. nr 2 w Jodłowej).

W kategorii: gimnazjum w y r ó ż n i e n i e otrzymała Lidia Kopacz (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jodłowej), a w kategorii dorosłych w y r ó ż n i e n i e otrzymała Halina Kita z Jodłowej.

W kategorii: szopek wykonanych rodzinnie I MIEJSCE zdobyła Halina i Jan Czaja z Dęborzyna wraz z dziećmi: Rafał, Adrian, Justyna i Anita, II MIEJSCE /ex quo/ – Anna, Krzysztof i Adam Kaczka z Jodłowej Górnej oraz Bartosz i Karol Pancerz z Jodłowej Górnej, natomiast III MIEJSCE – Marcelina i Artur Berek z Jodłowej

 

Ponadto przyznano w y r ó ż n i e n i e dla Jana, Michała, Maćka Dudek oraz Adriana Słomskiego z Jodłowej Górnej

 

Dodatkowo szopki: Karola Łępy, Haliny Kity, Rodziny Czajów oraz Anny, Krzysztofa i Adama Kaczki wzięły udział w powiatowym finale konkursu szopek.

Tam również zostały docenione i nagrodzone zdobywając:

III miejsce szopka wykonana przez Rodzinę Czajów z Dęborzyna oraz wyróżnienie Pani Halina Kita z Jodłowej. Natomiast nagrodę Kierownika Galerii Sztuki MOK w Dębicy otrzymała szopka wykonana przez Annę, Krzysztofa i Adama Kaczkę z Jodłowej Górnej.

                        /GCKiCz. w Jodłowej/