Szanowni Państwo, w związku z przeprowadzoną w dniu 12 marca br. telekonferencją z Panią Barbarą Więcek - po.Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej  w Dębicy dotyczącą zagrożeń związanych z koronawirusem, w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo apelujemy o ograniczenie w miarę możliwości osobistego załatwienia spraw administracyjnych w Urzędzie Gminy Jodłowa. Zachęcamy Państwa do korzystania z e-usług, drogi korespondencyjnej czy też kontaktu telefonicznego z pracownikami Urzędu Gminy lub gminnych jednostek organizacyjnych, aby ustalić czy dana sprawa może być załatwiona bez wychodzenia z domu, ponieważ nie każda sprawa wymaga osobistego stawiennictwa.

W obecnej sytuacji zachęcamy Państwa również do regulowania zobowiązań finansowych za pomocą bankowości elektronicznej.

Apel ten kierujemy przede wszystkim do osób powracających z krajów i rejonów,  gdzie panuje epidemia, a także tych z objawami przeziębienia – gorączka, kaszel, duszności, bóle mięśni, zmęczenie.

Przypominamy, że należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem i unikaniu dotykania oczu, nosa i ust oraz o zachowaniu bezpiecznej odległości od osoby, która kaszle, kicha lub ma gorączkę. Jeżeli to możliwe, należy ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych.

Urząd Gminy przypomina, że zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, w przypadku zauważenia u siebie objawów takich jak gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem należy niezwłocznie telefonicznie zawiadomić Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną – tel. (14) 680 93 70604 871 272 lub oddział zakaźny szpitala, tel. (14) 680 84 08. Istnieje również całodobowa, bezpłatna infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: 800 190 590.