W ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła” podjęto akcję promującą bezpieczeństwo pieszych wśród seniorów naszej gminy. Pierwsza akcja miała miejsce 5 października 2023 r. nasi młodsi uczniowie zachęcali osoby starsze do noszenia elementów odblaskowych i stania się bardziej widocznymi.

Sami ubrani w kamizelki odblaskowe wraz z wychowawcami przeszli ulicami Jodłowej i rozdawali własnoręcznie wykonane odblaski. Promowali noszenie odblasków wśród przechodniów, seniorów, swoich dziadków i babć.
Druga akcja miała miejsce 17 października, gdzie uczniowie klasy IVa wraz z Panią Marią Warzecha rozdawali na rynku wykonane breloczki odblaskowe mieszkańcom, seniorom, przechodniom.

Pomysł bardzo się spodobał i wywołał ogromne wzruszenie. Więc w najbliższym czasie akcja została powtórzona. Tym razem uczniowie udali się do Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa na spotkanie z seniorami. Wręczone odblaski bardzo się spodobały starszemu pokoleniu i wywołały ogromne wzruszenie. Niektórzy z nich postanowili otrzymane gadżety wziąć dla członków swoich rodzin.   

Inicjatywa ta spotkała się z dużym zainteresowaniem w związku z tym na pewno będzie kontynuowana przy różnych okazjach np.: dniu babci i dziadka.