Stowarzyszenie na Rzecz Wszechstronnego Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Wspólna Sprawa” w Jodłowej podejmuje działania integrujące społeczność gminną oraz umożliwiające poznanie ciekawych zakątków najbliższej okolicy. W ramach programu „Działaj Lokalnie” Stowarzyszenie realizowało projekt pn. „Ta miejscowość nie zaginie, bo życie w niej płynie”.

 

 

 

 

 

 

Projekt został dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem Dębicki Klub Biznesu oraz lokalnym partnerem – Gminą Jodłowa i Tikkurila Polska S. A.

W ostatnim tygodniu sierpnia odbył się pieszy rajd na terenie gminy Jodłowa. Jego uczestnicy pokonali trasę o długości 7 km, podziwiając bogactwo przyrody oraz panoramę okolicy z górującym nad nią wzniesieniem Liwocz .

Na początku października miłośnicy jazdy na rowerach wyruszyli z Rynku na trasę rajdu, która przebiegała przez Maślakowice, Pańskie Pola, Mrozową Górkę. Liczyła ona ok. 11 km. Na mecie na uczestników czekały przepyszne kiełbaski z grilla i gorąca herbata. Podczas wspólnego grillowania uczestnicy dzielili się wrażeniami z wycieczki.

Ponadto w ramach projektu przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. ks. Franciszka Blachnickiego w Jodłowej powstała ścieżka sensoryczna, której główne cele to umożliwienie innowacyjnego i kreatywnego podejścia do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci i młodzieży, tworzenie warunków do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej. Uczniowie korzystający z niej będą mogli stymulować wszystkie zmysły w trakcie zabaw i sytuacji edukacyjnych.                

Celem tych działań jest promowanie zdrowego stylu życia poprzez uprawianie sportu oraz prezentowanie ciekawych zakątków Pogórza Ciężkowickiego. Stanowią one dobrą okazję do integracji międzypokoleniowej mieszkańców gminy Jodłowa.