Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat do zapisów na nowy semestr letni 2022 Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego. Zapisy rozpoczną się 14 lutego o godz. 10:00 i potrwają do 21 lutego (włącznie).

To już kolejny semestr Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego prowadzony w czasach pandemii COVID-19. Pierwsze semestry w tym nowym dla wszystkich czasie prowadzone były całkowicie w formie zdalnej, w kolejnych stopniowo przechodziliśmy do wprowadzania zajęć stacjonarnych, w zależności od możliwości i aktualnej sytuacji pandemicznej. Z opinii naszych odbiorców wiemy już, że zarówno zajęcia zdalne jak i stacjonarne cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego w nadchodzącym semestrze w większości miast znajdziemy obie formy zajęć, choć będzie można zauważyć zwiększoną liczę zajęć w formie stacjonarnej.

W semestrze letnim 2022 w Rzeszowie oraz Filiach w Jaśle, Mielcu, Dębicy i Ustrzykach Dolnych w planie semestru pojawią się warsztaty stacjonarne, prowadzone w małych grupach. W większości miast pojawi się też co najmniej jeden wykład stacjonarny oraz wykłady online prowadzone w trybie live, dając przy tym możliwość uczestnikom interakcje z prowadzącym i możliwość zadawania pytań. Plany oraz forma zajęć (stacjonarna lub online) będą różnić się w zależności od Filii DUT, dlatego przed podejściem do rekrutacji warto zapoznać się z planem zajęć oraz szczegółowymi informacjami dotyczącymi zapisów dla danego miasta.

Wszyscy zarejestrowani studenci będą mogli również korzystać z dodatkowych zajęć w ciągu roku takich jak Naukowe Niedziele Online czy warsztaty online przypadające na Dzień Nauki Polskiej.

W Rzeszowie oraz Filiach - Dębicy, Jaśle i Mielcu nie będzie limitu miejsc podczas zapisów na wykłady, natomiast w grupach warsztatowych przewidzianych zostało 120 dostępnych miejsc. W Filiach podczas zapisów na warsztaty obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń lub w przypadku Rzeszowa osoby, które dostaną się na warsztaty będą wybrane poprzez losowanie (z listy osób zapisanych na wykłady). Do zapisów (lub losowania) na warsztaty w Rzeszowie, Jaśle, Dębicy oraz Mielcu będą mogły podejść tylko dzieci, które wcześniej zostaną zapisane na wykłady. Z kolei osoby zapisujące się na DUT w Filii Ustrzyki Dolne rekrutują się wyłącznie na warsztaty. Zapisane dzieci z tej Filii będą automatycznie przypisane do grupy wykładowej.

Zasady rekrutacji mogą się różnić w zależności od miasta, do którego rodzic chce zapisać dziecko, dlatego warto wcześniej zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi rekrutacji do danej miejscowości.

Rodzice mogą zapisywać dzieci poprzez stronę DUT – wystarczy założyć konto na stronie www.dolinawiedzy.pl/dut, a następnie zarejestrować dziecko do wybranej filii (lub skorzystać z posiadanego już wcześniej konta, w przypadku kolejnej już rejestracji na zajęcia DUT).

Rejestracja będzie aktywna od 14 lutego od godz. 10.00 do 21 lutego 2022 (włącznie). W podanym terminie prowadzone są zapisy na wykłady dla Rzeszowa, Jasła, Dębicy oraz Mielca a także zapisy na warsztaty dla Ustrzyk Dolnych.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne i odbywają się w soboty. Osoby biorące udział w warsztatach dostaną "Zestaw Naukowca" do samodzielnego eksperymentowania w domu, a także pamiątkowy indeks i identyfikator. Na zajęciach zapewniamy uczestnikom niezbędne materiały.

Zasady rekrutacji i jej poszczególne etapy dostępne są na stronie www.dolinawiedzy.pl/dut w zakładce REJESTRACJA. Przed zapisaniem prosimy o zapoznanie się z PLANEM ZAJĘĆ.

Zajęcia DUT mają na celu pokazanie małym studentom, że nauka to nie tylko książki, ale także doskonała zabawa. Zajęcia prowadzą naukowcy, wykładowcy oraz popularyzatorzy nauki z całej Polski, którzy poprzez wykłady czy pokazy z interesującymi eksperymentami, inspirują dzieci do poszerzania horyzontów i samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki.

Wszelkie pytania prosimy kierować na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem tel.178886003. Zapraszamy również na naszego Facebooka Dolina Wiedzy oraz Dziecięcy Uniwersytet Techniczny.