maraton (57).jpg

 

 

17 maja 2019r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Jodłowej odbył się V Ogólnopolski Bieg Przedszkolaka pt "Sprintem do maratonu".  58 dzieci z czterech placówek wraz z opiekunami przebiegło 60 metrów.

 

 

 

Pierwszym punktem spotkania młodych sportowców było powitanie przez Panią Dyrektor Ewę Nowak. W „dwójce” zjawiły się dwa oddziały przedszkolne: ze SP nr 1 w Jodłowej oraz ze SP nr 3 w Jodłowej a także przedszkole Zakątek Malucha. Oczywiście nie mogło zabraknąć dzieci z oddziału przedszkolnego ze SP nr 2 w Jodłowej. Po krótkim wstępie odbyła się rozgrzewka, którą poprowadziła Pani Agnieszka Szewczyk z Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Jodłowej. Później wszyscy udali się na miejsce, gdzie została wyznaczona trasa biegu. Wszystkie zajęcia odbywały się pod czujnym okiem pani pielęgniarki. Na szczęście obyło się bez wypadków. Dzieci biegły grupowo, każdy oddział ze swoim opiekunem.

Mały maraton był tylko początkiem piątkowego spotkania. Po wypełnieniu najważniejszego zadania dzieci wróciły na plac szkoły, aby dalej korzystać z pogody, która wbrew obawom dopisała w stu procentach. Tam odtańczyły taniec – przyklejaniec (na szczęście wszystkich udało się odkleić :)) a także wyruszyły w podróż pociągiem do Warszawy (wszyscy wrócili:)).

Zmęczone ale szczęśliwe dzieci otrzymały dyplomy, potwierdzające, że zostały prawdziwymi maratończykami.

Organizatorem spotkania była pani Marta Jantas – opiekun oddziału przedszkolnego ze SP nr 2 w Jodłowej. Dziękujemy za zaangażowanie i liczymy na więcej!

 

Zobacz zdjęcia!