Środa 6 czerwca 2018 roku była dla społeczności Szkoły Podstawowej w Dębowej dniem szczególnym. Tego dnia świętowano 20 Rocznicę Nadania Imienia  Partyzantów Armii Krajowej oraz przekazania Sztandaru. 

 

 

   

 

 

 

 

 

Uroczystość ta zaczęła się dla Dyrekcji, Grona  Pedagogicznego , uczniów oraz pracowników szkoły    przemarszem z terenu szkoły do kościoła, na czele z Jednostką Strzelecką z Dębicy.

 

    

 

 

 

 

Po Mszy Św. wszyscy udali się pod Pomnik Patrona Szkoły gdzie dyrektor Szkoły Franciszek Warzecha powitał gości, którzy zechcieli świętować tak ważne wydarzenie wraz ze społecznością szkolną. Witał min: Wójta Gminy Jodłowa Roberta Muchę, Panią Alicję Krzak Starszego Wizytatora Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Przewodniczącego Rady Gminy Romana Warzechę wraz z radnymi, Dyrektora GCKiCz w Jodłowej Waldemara Sztogrina, Dyrektorów poszczególnych szkół oraz sołtysów wsi gminy Jodłowa. W przemówieniu wspomniał, że okazją do spotkania jest nie tylko 20 rocznica nadania Imienia Szkole, ale także 74 rocznica bitwy partyzanckiej stoczonej w Dębowej, w wyniku której poległo 5 –ciu Partyzantów w miejscu, gdzie obecnie znajduje się pomnik – grób poległych Partyzantów Armii Krajowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przy pomniku złożono 6 okolicznościowych wiązanek kwiatów – jedną złożyła społeczność szkoły, drugą Wójt Gminy Jodłowa Robert Mucha wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Jodłowa Romanem Warzechą oraz z Dyrektorem GCKiCz Waldemarem Sztogrinem, pozostałe 4 zostały złożone przez delegacje szkół z tereny gminy Jodłowa.

 

 

 

 

 

 Kolejnym etapem uroczystości był montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów. Następnie głos zabrała Pani Alicja Krzak, która odczytała oraz wręczyła na ręce Dyrektora Szkoły list gratulacyjny od Kuratora Oświaty Małgorzaty Rauch. Gratulacje i najlepsze życzenia dla Społeczności Szkolnej oraz pamiątkowy grawer przekazał także Wójt Gminy Jodłowa Robert Mucha. Dziękował Gronu Pedagogicznemu za pasję i oddanie w pracy edukacyjnej , a wszystkim uczniom życzył dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności.

 

  


 

W trakcie  uroczystości dokonano także wręczenia nagród dzieciom za udział w konkursie ogłoszonym z okazji 20 -lecia nadania Imienia SP w Dębowej. Za najpiękniejsze wiersze nagrody otrzymały:

Miejsce I – Martyna z kl VI SP. w Dębowej

Miejsce II -  Natalia z kl. V SP nr 3 w Jodłowej

Miejsce III – Karolina z kl V SP nr 3 w Jodłowej

Wyróżnienie Aleksandra z kl VII SP w Dębowej.

 

 

 

 

 

 

 Na zakończenie Dyrektor Szkoły zachęcił do obejrzenia gazetek szkolnych wiszących na ścianach, przedstawiających Szkołę w Dębowej w latach Okupacji oraz do wpisania się do księgi gości.

 

 

 

Pełna galeria zdjęć

Zdjęcia można także obejrzeć na naszym Facebooku pod linkiem

https://www.facebook.com/pg/GminaJodlowa/photos/?tab=album&album_id=791617881049544