W piątek 25 maja 2018 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jodłowej i dzieci z oddziału zerowego wzięły udział w zorganizowanym przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki konkursach sportowych, plastycznych  oraz przygotowanym festynie.

 

 

  

O godz. 9.00 na stadionie sportowym w  Żyrakowie odbył się „Bieg po słońce”, w którym udział wzięli starsi uczniowie z klas V i VI.  Patryk Mikrut w biegu zajał V miejsce na 84 startujących w zawodach. Paweł Papciak znalazł się na miejscu VI. W kategorii dziewcząt wzięły udział  Angelika Baran, która zajęła V miejsce i Karolina Fik, zajęła XIV miejsce, na 80 dziewcząt startujących w biegu.

Potem wspólnie wyruszyli na Rynek w Żyrakowie, gdzie czekały na dzieci niespodzianki, takie jak: konkursy plastyczne, występy artystyczne, dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy. Atrakcje z udziałem artystów z teatru ulicznego, wypuszczenie w niebo baloników.  Gwiazdą była Roksana Węgiel, zwyciężczyni pierwszej edycji „The Voice Kids”.

Podczas tej akcji odbył się również konkurs plastyczny, na  najlepszy plakat o tematyce ekologicznej, promującej oszczędzanie energii oraz odnawialne źródła energii, takie jak energię słoneczną, wiatrową, wodną i geotermalną oraz ukazującej korzyści dla człowieka i środowiska związane z ich wykorzystaniem. Udział w tym konkursie wzięły Karolina Tarasek, Mariola Szydłowska oraz Gabriela Wal. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Po festynie wstąpili do Pilzna na lody.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!