ołtarze (14).jpg

 

26 maja 2019 roku w parafii Trójcy Przenajświętszej w Jodłowej odbyło się uroczyste poświęcenie dwóch ołtarzy: Miłosierdzia Bożego oraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy, które mieszczą się w kaplicach bocznych kościoła. W uroczystości, której przewodniczył bp Andrzej Jeż wzięli udział księża pracujący w dekanacie Pilzno, księża rodacy, zaproszeni goście oraz wierni parafianie.

 

 

 

Pomysł wykonania ołtarzy bocznych pojawił się po peregrynacji Obrazu Miłosierdzia Bożego i Relikwii Świętych Świętego Jana Pawła II oraz Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej, która odbyła się w parafii w marcu 2015 roku. Po uroczystości do kancelarii zgłosił się parafianin z propozycją ufundowania obrazu Jezusa Miłosiernego – na pamiątkę peregrynacji.

Powstał pomysł, aby obraz ten zawiesić w kaplicy bocznej. Taka też propozycja została przedstawiona Komisji Sztuki Sakralnej w Tarnowie.

Kaplice boczne miały już tymczasowe nastawy boczne, dlatego powstał również projekt ołtarza Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Obydwa ołtarze zostały zaprojektowane oraz wykonane w pracowni Ewy i Romana Fleszarów, natomiast fundatorami zostali parafianie oraz księża pochodzący z parafii Jodłowa Górna.

Finalna forma ołtarzy to obraz Miłosierdzia Bożego w towarzystwie płaskorzeźby Św. Jana Pawła II i Św. Faustyny Kowalskiej, oraz obraz Matko Bożej Nieustającej Pomocy, otoczony płaskorzeźbą Św. Ojca Maksymiliana Marii Kolbego i Bł. Jerzego Popiełuszki.

Ołtarze poświęcił bp Andrzej Jeż. W homilii, którą wygłosił w czasie Mszy św. podkreślił, jak ważny jest udział całych rodzin, rodziców, dzieci, w życiu parafialnym, budowanie prawdziwej rodziny rodzin:

„Wtedy parafia będzie prawdziwym miejscem budowania wspólnoty, miejscem naszego zbawienia. Kiedy patrzę na nasze parafie w diecezji, w tym tę waszą, widzę siłę naszych wspólnot. Życzę wam, byście wierni swojej parafii i toczącemu się w niej życiu odnajdywali w niej największy skarb, życie w Bogu. On zaś nadaje wartość i sens całemu naszemu życiu”.

 

Zobacz zdjęcia