DSC 0032 

 

 

Dnia 4 października 2018 r.

w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Jodłowej

zorganizowano spotkanie autorskie

w ramach XXVIII Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej.

 

 

 

 

Jest to impreza o charakterze międzynarodowym organizowana od 28 lat i jest miejscem spotkań wielu artystów: poetów, muzyków, malarzy z bliskich i odległych zakątków świata. W tym roku w spotkaniu uczestniczyli:


Pani Własta Własenko - Ukraińska poetka z Przykarpacia (m. Nadwirna, obwód Iwano – Frankiwski), która jest autorką książki „Zgardy”(2016) oraz laureatką nagród imienia Borysa Neczerdy (Kyjiw) i orderu Rycerzy Karpackich (Zakarpacie). Jest absolwentką wydziału filologii . Specjalizuje się w tematach filozofii, miłości i mistyki karpackiej


oraz


Pan Andrzej Żmuda – polski poeta, krytyk literacki, dziennikarz i wydawca. Jako poeta debiutował w magazynie młodzieżowym Prometej, którego był redaktorem. Był kierownikiem artystycznym i organizacyjnym Ogólnopolskiego Jarmarku Poezji o Laur Prometeja. Współpracował z Polskim Radiem oraz był redaktorem tomików poezji, autorem recenzji i komentarzy krytycznych w rzeszowskim Oddziale Krajowej Agencji Wydawniczej. Jako redaktor naczelny kierował warszawskim miesięcznikiem społeczno – literackim Okolice, a także redagował serię arkuszy poetyckich Biblioteka Okolic. Od roku 1995 jest redaktorem naczelnym rzeszowsko – warszawskiego wydawnictwa Ad Oculos, oficyny wydającej przede wszystkim poezję, prozę i satyrę. Jest twórcą lub współtwórcą serii Antologii Polskiego Rocka oraz autorem Antologii Disco Polo. Jego twórczość to: „Poezje wybrane” 1974, „Umawiam ludzi z twoim płaczem” 1979, „Baldachówka” 1987 – w tym samym roku tomik otrzymał I nagrodę literacką Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz „Poezje” 2006.


W spotkaniu udział wzięły członkinie Klubu Seniora, przedstawiciele Urzędu Gminy, młodzież z Gimnazjum oraz członkowie DKK z Jodłowej.


Podczas spotkania autorskiego zaproszeni goście przedstawili swój dorobek literacki i zaprezentowali po kilka wybranych utworów, przybliżyli swoją twórczość poetycko - pisarską, opowiedzieli swoje życiorysy, dokonania i różne przygody z życia oraz okoliczności sprzyjające ich twórczości.


Możliwość uczestniczenia w tej wspaniałej imprezie służącej popularyzacji polskiej literatury na świecie jest dla GCKiCz wielkim wyróżnieniem. Serdecznie dziękujemy naszym Gościom, za to, że zechcieli przyjechać do Jodłowej aby podzielić się z nami swoją twórczością.


Na zakończenie spotkania z autorami, młodzież wręczyła pisarzom kwiaty i drobne upominki, a zaproszeni goście zostawili po sobie ślad wpisując się do kroniki.

DSC_0030.JPG DSC_0032.JPG DSC_0033.JPG

DSC_0034.JPG DSC_0036.JPG DSC_0037.JPG

DSC_0038.JPG DSC_0039.JPG DSC_0040.JPG

DSC_0041.JPG DSC_0044.JPG DSC_0047.JPG

DSC_0049.JPG DSC_0052.JPG DSC_0055.JPG

bawan.jpg