DSC06424 

 

W dniu 06.06.2018 roku

Klub Seniora z Jodłowej

był na wycieczce

w Przemyślu i Krasiczynie. 

 

 

 Jako pierwszy punkt zwiedzili Przemyśl, miasto położone na wzgórzach oraz pamiętające pierwszych Piastów. Zarówno podziemne trasy jak i zabytki tego miasta zrobiły duże wrażenie na zwiedzających.

Wizyta w Przemyślu była okazją do zobaczenia Katedry dwóch obrządków rzymsko i greckokatolickiego, dworca kolejowego oraz krypty, w której chowano biskupów i szlachetnie urodzonych Przemyślan. Na koniec spacerem zwiedzili urokliwe uliczki Przemyśla oraz mieli okazję usiąść na ławeczce obok dobrego wojaka Szwejka.

Kolejnym punktem wycieczki był Krasiczyn. W tej miejscowości położonej nieopodal Przemyśla znajduje się piękny renesansowy zamek z XVI w. Uczestnicy wycieczki mogli dowiedzieć się o wielu interesujących, a czasami bardzo tragicznych losach zamku oraz jego mieszkańców. Reprezentacyjność zamku to przede wszystkim wiek XVI i XVII, kiedy to zamkiem władał ród Krasickich oraz wiek XIX i początki XX, kiedy zamek stał się własnością rodu Sapiehów. Okres świetności zamku zakończył się wraz z II wojną światową, kiedy to rosyjscy żołdacy dokonali ogromnych zniszczeń w zamku. Do dnia dzisiejszego zachował się tylko oryginalny wystrój malutkiej sali myśliwskiej oraz już w części odrestaurowana kaplica zamkowa w Baszcie Boskiej.

Podczas tej wycieczki klubowicze-seniorzy mogli zobaczyć dużo pięknych miejsc urokliwego Przemyśla, a także Krasiczyna. Dzięki wspaniałej pogodzie plan wycieczki został w pełni zrealizowany.

DSC06395

DSC06416

DSC06397

DSC06414

DSC06441

DSC06443

DSC06459

DSC06466