Bez nazwy

 Podczas zorganizowanego Dnia Dziecka

w SP nr 2 w Jodłowej uczniowie

mieli okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych

w oparciu o zestawy Lego Education

oraz miło spędzić czas na dworze.

 

 

Zajęcia z klockami lego prowadzone były przez firmę Naukowy Zawrót Głowy, jedyną firmą w Polsce specjalizującą się w tej dziedzinie. Odbywały się one w ramach realizacji zadania akcja profilaktyczna „Kiedy nauka staje się zabawą, to co najtrudniejsze przyswajamy żwawo”. Celem zajęć było rozwijanie zdolności technicznych i kreatywności dzieci. 

Uczniowie podczas zajęć – wstępu do robotyki (We Do 1.0 We Do 2.0) budowali robota, którego uczyli się programować. Dowiedzieli się o zasadach działania czujników, silników oraz serwomotorów. Dodatkowym atutem tych zajęć było to, że uczniowie zarówno ci młodsi jak i ich starsi koledzy mieli możliwość osiągnięcia sukcesu dostosowanego do ich indywidualnych potrzeb.

Prowadzący na początku zajęć wytłumaczyli dzieciom na czym będą polegały zajęcia i kolejno krok po kroku udzielając instrukcji wprowadzali dzieci w świat programowania i kodowania. Na zakończenie zajęć każda para zbudowała swojego robota, który nie tylko się poruszał, ale także wydawał dźwięki.ch możliwości. Zajęcia odbywały się kolejno w grupach wiekowych. Dzieci pracowały parami mając do dyspozycji laptop lub tablet i zestaw kloców lego.

Dzieci miały możliwość skorzystania ze zjeżdżalni, dmuchawców oraz popływania małymi jednoosobowymi łódkami. Brały także udział w zabawach prowadzonych przez Panie z Fabryki Kreatywności, które angażowały dzieci m.in. do baniek mydlanych, malowania twarzy, zajęć konstrukcyjnych oraz rywalizacji sportowych .

Bez nazwy2

Bez nazwy3

Bez nazwy4

Bez nazwy5

Bez nazwy6