min2.pngPod takim tytułem odbywa  się  co roku Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej. Służy on popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

 

 

 

 

 

 

 

Eliminacje gminne  odbyły się 22 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Zbyszka Cyganiewicza w Jodłowej przy współpracy  Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Dębicy, Urzędu Gminy Jodłowa i Centrum Usług Wspólnych w Jodłowej. W trzech grupach wiekowych test pisało 24 uczniów z wszystkich placówek oświatowych funkcjonujących na terenie gminy. Jury w składzie: Jan Kapłon (komendant OSP Jodłowa), Jan Moskal (KP Straży Pożarnej z Dębicy) oraz Anna Nowak (dyrektor CUW w Jodłowej) wyłoniło następujących laureatów:

grupa wiekowa (szkoła podstawowa - klasy I-VI)

I miejsce: Natalia Warzecha (SP Nr 1 w Jodłowej)

II miejsce: Jan Janiga (SP Nr 2 w Jodłowej)

III miejsce: Kacper Słomski (SP Nr 2 w Jodłowej)

grupa wiekowa (gimnazjum+ kl. VII+VIII)

I miejsce: Kamil Niemiec (SP Nr 3 w Jodłowej)

II miejsce: Dominika Podraza (SP w Dębowej)

III miejsce: Kamila Kociołek (SP Nr 2 w Jodłowej)

grupa wiekowa (szkoła ponadgimnazjalna)

I miejsce: Radosław Król

II miejsce: Gabriela Kociołek

III miejsce: Konrad Składanowski

Nagrodzeni  to uczniowie I klasy LO im. B. Głowackiego w Jodłowej.

Nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy wręczał wyróżnionym zawodnikom Wójt Gminy Jodłowa – Jan Janiga. Pozostali uczestnicy eliminacji otrzymali również dyplomy i książki. Zdobywcom pierwszych miejsc w trzech kategoriach wiekowych Wójt Gminy wręczył zaproszenia na seminarium z zakresu ochrony przeciwpożarowej odbywające się 15.04.2019 r. w  Zamku Camelot w Dębicy.

Uczniowie, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsca w swych kategoriach reprezentować będą naszą gminę  na eliminacjach powiatowych w Dębicy 4 kwietnia.

 

Organizatorzy konkursu dziękują nauczycielom za przygotowanie młodzieży, gratulują sukcesu nagrodzonym i życzą powodzenia w dalszych zmaganiach konkursowych.

Anna Nowak

Galeria zdjęć ...