W dniu 17.02.2019 roku w Szkole Podstawowej w Dęborzynie odbyło się spotkanie integracyjne mieszkańców Dęborzyna i Zagórza. Na początku organizatorzy tego spotkania - radna Dęborzyna Bożena Kastarenda i radna Zagórza Agata Ciesielska przywitały wszystkich mieszkańców i zaproszonych gości.
 
 
 
 
 
Na spotkaniu obecni byli: Pan Jan Janiga - Pan Wójt Jodłowa wraz z małżonką, Pani Dorota Krzyżak - Wicewójt, radni gminy Jodłowa oraz sołtysi Dęborzyna, Dzwonowej i Skurowej, dyrektor szkoły wraz z nauczycielami, radni z gminy Pilzno oraz Danuta Desoń i państwo Mrozowie z Bielów.
Podczas spotkania wystąpili: Stowarzyszenie ,,Rozwiń Skrzydła'' z Łęk Dolnych, którzy przedstawili komedio-bajkę; Joanna Podgórnik z Pilzna i Piotr Mróz z Bielów wykonali koncert operetkowy; najmłodsza uczestniczka Amelia Bartnik ze Skurowej wykonała piosenkę ,,Alleluja'; Nikola Mazur i Katarzyna Drozd ze Zwiernika wykonały piosenki biesiadne. Na końcu wystąpił zespół muzyczny ,,Tacy Młodzi'' ze Szkoły Podstawowej w Dęborzynie.
Celem spotkania było to, aby przynajmniej na chwilę zapomnieć o trudach codziennego życia, przenieść się w świat bajki, opery i zabawy. Było to pierwsze takie wspólne spotkanie, ale mamy nadzieję, że nie ostatnie. Radne podziękowały wszystkim artystom za wspaniałe i piękne występy oraz za włożony trud, pracę, poświęcony czas i co najważniejsze, że zrobili to z dobrego serca. W dowód wdzięczności artyści otrzymali upominki wręczone przez Pana Wójta i Panią Wicewójt. Na koniec Pan Wójt i Pani Danuta Desoń podziękowali organizatorom za zorganizowanie spotkania. Był również słodki poczęstunek, kawa i herbata. 
Serdecznie dziękujemy organizatorkom spotkania.