Biblioteka w Jodlowej Notes 1 

 

 

 

 

 

 

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Jodłowej

12 grudnia 2018 r. obchodziła swój Jubileusz.

 

 

 

 

 

 

 

Na uroczystość  przybyło wielu gości m.in. Wójt Gminy Jodłowa Pan Jan Janiga wraz z małżonką, Zastępca Wójta Gminy Jodłowa Pani Dorota Krzyżak, Wójt Gminy Żyraków Pan Marek Rączka, były Wójt Gminy Jodłowa Pan Władysław Kita, Ks. dr Julian Kapłon, Dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie Pani Barbara Chmura, Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy Pani Marzena Kowalska, dyrektorzy bibliotek oraz centrum kultury z powiatu dębickiego i jasielskiego, dyrektorzy szkół i jednostek organizacyjnych z terenu Gminy, Panie: Józefa Tybur i Jolanta Baran - byłe kierowniczki Biblioteki w Jodłowej oraz Pani Krystyna Jasica, była bibliotekarka z Jodłowej.
Gości przywitał Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa Pan Waldemar Sztogrin, a prezentację historii Biblioteki przedstawiła bibliotekarka Pani Maria Kaczka.
Podczas uroczystości nie zabrakło podziękowań. Otrzymały je instytucje współpracujące z jodłowską Biblioteką – WiMBP w Rzeszowie oraz MiPBP w Dębicy. Nie zapomniano również o pracownicach tych byłych: kierowniczkach Biblioteki, Paniach Józefie Tybur i Jolancie Baran oraz Pani Krystynie Jasicy byłej bibliotekarce, jak i tych obecnych: Pani Marii Kaczka i Agnieszce Szewczyk, którym zostały wręczone kwiaty i drobne upominki.
Jubileusz był także okazją do wyróżnienia czytelników, którzy w ostatnich trzech latach przeczytali łącznie prawie 3000 książek. Są to: Maria Błądzińska, Teresa Cetnar, Anna Dzierwa, Katarzyna Gomółka, Marta Gomółka, Barbara Kociołek, Krystyna Kumiega, Jacek Lesiak, Halina Migała, Janina Mróz i Zofia Niemiec.
Dokonano również ogłoszenia wyników z konkursów „Biblioteka Moich Marzeń” oraz na Logo Biblioteki. Spośród wielu prac, które napłynęły do biblioteki jury postanowiło przyznać następujące miejsca:


„Biblioteka Moich Marzeń”


Kategoria klas I - III


1. Szymon Gągała SP w Dęborzynie
2. Julia Strączek SP w  Dęborzynie
3. Szymon Materowski SP1 w Jodłowej, Katarzyna Jędrzejczyk SPw  Dęborzynie

Wyróżnienia
Dawid Warzecha SP1 w Jodłowej
Lena Sztogrin SP1 w Jodłowej
Aleksandra Wolska SP3 w Jodłowej
Kacper Bułat SP3 w Jodłowej

 

Kategoria klas  IV – VI

1. Paweł Zima SP2 w Jodłowej
2. Karolina Łącka SP3 w Jodłowej
3. Sylwia Siedlik SP2  w Jodłowej, Natalia Bodek SP2 w Jodłowej

Wyróżnienie
Adrian Dziedzic SP w Dęborzynie

 


LOGO Biblioteki:


Kategoria klas VII -VIII


1. Martyna Michalik SP w Dębowej
2. Gabriela Kmiecik SP1 w Jodłowej
3. Kamila Kociołek SP2 w Jodłowej , Justyna Studniarz SP3 w Jodłowej

 

Kategoria klas z Gimnazjum i Liceum


1. Angelika Czernik I LO, Monika Jodłowicz I LO, Patrycja Kaczka I G

 

Były prezenty, gratulacje i życzenia dla biblioteki od zaproszonych gości.
Na zakończenie uroczystości jubileuszowych odbył się recital autorski Jerzego Gronkiewicza. Goście mogli także podziwiać wystawę "70 lat minęło w bibliotece", którą będzie można obejrzeć w GCKiCz w Jodłowej do końca 2018 r.

 

Relacja iTV Południe z 70 - lecia Gminnej Biblioteki Publicznej w Jodłowej dostępna TUTAJ

oraz debica.tv dostępna TUTAJ