Zakończył się VI Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Jodłowa „ Orlik 2012 „ w Jodłowej. Turniej rozpoczął  się  w dniu 29.06.2016r  a zakończył 30.07.2016r. Organizatorami turnieju byli Animatorzy Orlika (Robert Warzecha, Grzegorz Papiernik) oraz Gmina Jodłowa.

W turnieju wzięło udział 10 drużyn ( 6 drużyn z Gminy Jodłowa , oraz 4 drużyny z poza Gminy (drużyna FC Orły Jaworze Górne -Gmina Pilzno, drużyna Olivet Dębica- Gmina Dębica, drużyna Team Start oraz KS Kowalowa z Gminy Ryglice.  Turniej poprzedziło losowanie po którym przydzielono drużyny do dwóch grup, w których grały systemem  każdy z każdym. Trzy najlepsze zespoły z obu grup awansowały do II fazy grupowej, 2 ostatnie drużyny z obu grup musiały się pożegnać z turniejem. W II fazie grupowej dalej obowiązywał system każdy z każdym z zaliczeniem meczu z grupy.  Do III fazy finałowej awansowały najlepsze 3 zespoły z największym dorobkiem punktowym. Drużyny z miejsca 3 i 4 grały mały finał o III miejsce w turnieju, a drużyny z 1 i 2 o zwycięstwo w całym turnieju. Wszystkie mecze obfitowały w sportowe emocje, piękne bramki,  mieszkańcy Gminy oraz przyjezdni goście  mogli przyjść i pokibicować swoim ulubionym drużynom.W całym turnieju zagrało 99 zawodników, zostało rozegranych aż 31 meczów na orliku, 1240 minut gry w których strzelono 235 bramek.

Największe emocje sportowe przyniosła III  faza finałowa, którą to rozpoczęły drużyny meczem  o III miejsce  : FC Albatros – Ponoć Tak. Mecz był wyrównany ale skuteczniejsza i bardziej doświadczona okazała się ekipa Ponoć Tak, w której zabrakło króla strzelców turnieju Grzegorza Florka. Ponoć tak wygrała minimalnie 6:5 i zajęła 3 miejsce a drużyna FC Albatros musiała się cieszyć z IV miejsca, ale w całej historii występów jest to najlepsze  zajęte miejsce. W meczu o I miejsce spotkały się drużyny FC Siwy Dym oraz obrońca tytułu FC Brejzer. Drużyny te spotkały się w wcześniejszej fazie turnieju , minimalnie lepsza wtedy okazała się  młodsza ekipa FC Siwy Dym 4:3.

W sporcie  tak bywa że finał rządzi się swoimi prawami .

Finał był meczem wyrównanym, pierwsza bramkę strzeliła drużyna FC Brejzer. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. W drugiej połowie na prowadzenie wyszedł Siwy Dym 2:1 i wszystko wskazywało że to oni mogą wygrać cały turniej. Ale Brejzer się nie poddawał i walczył do końca. Wyrównującą bramkę strzelił Damian Szpak. Wszystko wskazywało na dogrywkę ale piękną bramkę z około 40 metrów strzelił Dariusz Golec, który zobaczył że bramkarz troszkę za daleko sobie wyszedł i pięknym strzałem nad bramkarzem zapewnił drużynie FC Brejzer Jodłowa zwycięstwo w turnieju, która to  już trzeci raz z rzędu wygrała ten turniej. Tytuł Króla strzelców przypadł dla dwóch zawodników Arkadiusza Tomasiewicza(FC Brejzer  Jodłowa)  oraz Grzegorz Florka(Ponoć Tak) strzelili oni po 12 bramek, najlepszym bramkarzem został wybrany Marcin Zawiślak(FC Siwy Dym) a tytuł najlepszego piłkarza trafił do Grzegorza Jelenia( FC Siwy Dym). Turniej zakończył się w przyjaznej atmosferze  i duchu sportowej rywalizacji. Zwycięskiej  drużynie FC Brejzer Jodłowa  został wręczony przez Pana Wójta Roberta Muchę  piękny puchar oraz piękne albumy Gminy Jodłowa, pamiątkowe dyplomy, pucharki oraz bidony. Drużynom  które zajęły miejsca II i III zostały wręczone dyplomy, pucharki oraz bidony. Pozostałe drużyny  z miejsc 4-10 otrzymały  dyplomy oraz piłki.

Król strzelców, najlepszy bramkarz  oraz najlepszy piłkarz otrzymali piękne statuetki. Patronem medialnym turnieju był Obserwator Lokalny Dębica, a relację z Finału przeprowadziła Internetowa Telewizja Południe.

Organizatorzy dziękują tym wszystkim,  którzy pomogli w organizacji całego turnieju a szczególnie za pomoc i super ujęcia fotograficzne instruktorowi siłowni Maciejowi Warzecha.